ApieJaunųjų gamtos reindžerių platforma ugdo jaunuosius gamtos mylėtojus

 

Klampotojas po pelkę su lazda

Ši platforma – erdvė, kurioje jaunieji gamtos mylėtojai mokosi pažinti gamtą žaisdami žaidimus ir spręsdami linksmas užduotis. Dalis užduočių atliekamos internetinėje erdvėje, bet didžioji dalis jų ragina vaikus keliauti į gamtą, ją tyrinėti, įveikti įvairius iššūkius ir į platformą įkelti savo nuotykių rezultatus. Už kiekvieną užduotį vaikas gauna specialius ženkliukus, juos kaupdamas pereina į kitą reindžerio lygį.

Skirta 6-14 amžiaus vaikams.

 

Kokias užduotis galime platformoje spręsti?

Tai – nuolatinė staigmena. Užduotis gali pakviesti tyrinėti mėgstamiausią pievą ar keistą akmenį nepažįstamoje teritorijoje. Galbūt užduotis ragins pasižvalgyti po įspūdingą vabalų pasaulį arba ridentis nuo kalno ir gaudyti vėją… Tai gali būti žaidimas miške, pakviesiantis susipažinti su skirtingais medžiais, juos liesti, uostyti. Tai taip pat gali būti gamtos pažinimas neiškeliant net kojos iš namų (nors mes primygtinai skatiname tai daryti).

 

Kodėl verta tapti jaunuoju gamtos reindžeriu ar jaunąja gamtos reindžere?

Jaunasis gamtos reindžeris ar jaunoji gamtos reindžerė:

  • Ekranui skirtą laiką išnaudos mokydamasi(s) pažinti gamtą;
  • Internetinės užduoties pakviesta(s), keliaus į gamtą;
  • Ras smagių būdų pažinti naujas vietas, idėjų ką linksmo nuveikti gamtoje;
  • Pirmas gaus informaciją apie nemokamus renginius gamtoje, turės galimybę dalyvauti išskirtinai reindžeriams skirtose veiklose;
  • Padės saugoti gamtą ir gyvūnus;
  • Sužinos daugiau apie mus supančią aplinką ir saugomas teritorijas;
  • Sužinos, kodėl kiekvienas padaras yra toks ypatingas.

 

Jaunasis gamtos reindžeris ar reindžerė – gamtininkų pagalbininkas ar pagalbininkė

Ši platforma – viena iš priemonių siekiant ugdyti gamtą mylinčius(-ias), jos procesus suprantančius(-ias) ir gamtos bei aplinkos apsaugą remiančius (-ias) piliečius(-tes). Tikimasi, kad jaunasis gamtos reindžeris – jaunoji gamtos reindžerė taps gamtininkų pagalbininku (-e) – rodys pavyzdį bendraamžiams, sudrausmins gamtą skriaudžiančius, su noru ir entuziazmu leis laiką gamtoje, o gamtos saugojimas ajm / jai taps gyvenimo būdu, pasireiškiančiu kasdieniuose sprendimuose. Tai – ateities sąjungininkas (-ė), kurio(s) dėka žmonės supras, jog gamta – mūsų namai, o saugodami ją, saugome save bei rūpinamės ateities kartų gerove.

 

 

Šeima gamtoje

Reindžerio tėvai – jo bendražygiai

Jaunojo gamtos reindžerio ar reindžerės tėvams svarbu žinoti, jog vaikams bus reikalinga jūsų parama ir pagalba. Leiskitės į gamtos pažinimo nuotykius drauge! Skatinkite vaiką tyrinėti aplink mus esančius gamtos lobynus, įtraukite savo jaunąjį(-ąją) reindžerį(-ę) į aktyvų mokymąsi kiekvieną dieną ir suteikite galimybę vaikui bei visai šeimai išvykti į gamtą ir ten žaisti, atlikti eksperimentus ir stebėjimus. Jums nereikės nieko papildomai ruoštis, nes visą reikalingą medžiagą rasite platformoje.

 

Gamtos tyrinėtojai

Čia susitinka gamtininkai-specialistai

Šioje platformoje užduotis kuria specialistai, dirbantys gamtosauginio švietimo srityje. Su jais išsamiau galite susipažinti skiltyje „Specialistai“. Specialistai platformoje gali ne tik nemokamai kurti užduotis, bet ir naudotis jau parengtu turiniu – sukurtomis užduotimis, parengta metodine medžiaga gamtos pažinimo pamokoms, atrinktais mokomaisiais filmukais ir leidiniais.

Daugiau apie platformos veikimą skiltyje „Taisyklės

Kūrėjai:

Platformą kūrė ir ją atnaujino Baltijos aplinkos forumas, įgyvendindamas meldinės nendrinukės apsaugos projektą „LIFE MagniDucatusAcrola”.

 

 

Šiai organizacijai nuolat talkino Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, saugomų teritorijų specialistai.

 

Dailininkas, iliustracijų autorius — Paulius Juodišius. Iliustracijos sukurtos įgyvendinant projektus „Ekologinio švietimo plėtra saugomų teritorijų direkcijose“ bei „Aplinkai palankaus ūkininkavimo skatinimas siekiant užtikrinti nykstančių agrarinio kraštovaizdžio paukščių apsaugą”.

Jaunųjų gamtos reindžerių platformos programuotojai CleverphantProgramuotojai  —  „Cleverphant“. Esame dėkingi jiems už platformos atnaujinimą. Tik jų dėka galite užduotis spręsti sparčiai ir paprastai.

 

Draugai:

We love Lithuania” – turizmo, laisvalaikio, kultūros naujienų portalas padeda skleisti žinią apie platformą.