Leidiniai vaikamsŠioje skiltyje jaunieji gamtos reindžeriai gali rasti įvairių leidinių apie gamtą. Jei turite leidinių vaikams, kurie galėtų būti dedami šiose skiltyje, susisiekite bendrauk@gamtosreindzeris.lt Specialistai taip pat yra atrinkę edukacinių filmukų apie gamtą ir aplinką.

Gamtos kalendorius

Gamtos kalendorius vaikams - ką veikti gamtoje birželį

Nori tyrinėti ir pažinti gamtą? Išbandyk gamtos kalendorių. Jame – užduotėlė ar įdomus faktas apie gamtą kiekvienai dienai. Pirmyn į nuotykius!

Sausio mėnesio gamtos kalendorius

Vasario mėnesio gamtos kalendorius

Kovo mėnesio gamtos kalendorius

Balandžio mėnesio gamtos kalendorius

Gegužės mėnesio gamtos kalendorius

Birželio mėnesio gamtos kalendorius

Liepos mėnesio gamtos kalandorius

Meldinė nendrinukė. Mažasis vadovas vaikams

Šio ypač reto mažo paukštelio išsaugojimas yra tapęs tikru iššūkiu gamtininkams. Kaip išsaugoti meldinę nendrinukę, kad jos švelnia giesmele galėtų džiaugtis ir ateities kartos? Perskaityk iki galo ir įsitikink, kad ir Tu gali padėti išsaugoti. Knygelėje ne tik sužinosi įdomybių apie šį retą giesmininką, bet ir rasi įvairių smagių užduočių, padėsiančių pažinti paslaptingą pievų pasaulį. Daugelis šių užduočių perkeltos ir į šią platformą.

© Baltijos aplinkos forumas

Skaityti

Trumpas vadovas susipažinti su mikroskopiniais vandens organizmais

Leidinyje pateikiami dažniausiai sutinkami ir įdomiausi vandens organizmai, kuriuos galite rasti tyrinėdami vandenį per mikroskopą.

© Baltijos aplinkos forumas

Skaityti

Žaidimas gamtoje „Surask juos visus!”

r pamenate 2016 metų vasarą, kai įvairaus amžiaus vaikus ir suaugusius nuo kompiuterių ekranų atitraukė po visą miestą išsislapsčiusių pokemonų paieška? Buvo įdomu stebėti, kaip žaidėjai laksto iš vieno miesto galą į kitą, tyrinėja niekad anksčiau neaplankytas vietas, buriasi į komandas ir tarpusavyje dalinasi atrasta informacija. O visa tai tam, kad pagautų kuo daugiau įsivaizduojamų padarėlių ir taip aplenktų savo draugus.
Pokemon GO įkvėpė sukurti panašaus principo (tik šį kartą realios) gamtos pažinimo žaidimą „Surask juos visus“. Per visą vasarą ir rudenį žaidėjams reiks fotoaparatu ir iNaturalist programėle „gaudyti“ įvairius gyvūnus, augalus ir grybus. Jūsų laukia šimtas įdomių ir lengvai atpažįstamų rūšių. Vienos iš jų dažnos ir vertos nedaug taškų, kitos retesnės, todėl ir vertos gerokai daugiau. Surinkę daugiausiai taškų vaikai bus apdovanoti.

© Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Skaityti

Vadovas po Aukštaitijos nacionalinį parką

Leidinyje susipažinsi su Aukštaitijos nacionaliniu parku. Sužinosi, ką galima pažinti, išmokti šioje saugomoje teritorijoje ir kaip tai padaryti. Leidinyje patraukliai pristatoma išskirtinė parko vertė (savitas kraštovaizdis, išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, savita biologinė įvairovė, nematerialusis kultūros paveldas), pateikiami žygių maršrutai. Yra sukurtos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys) užsiėmimams gamtoje.

© Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Skaityti

Vadovas po Dzūkijos nacionalinį parką

Leidinyje susipažinsi su Dzūkijos nacionaliniu parku. Sužinosi, ką galima pažinti, išmokti šioje saugomoje teritorijoje ir kaip tai padaryti. Leidinyje patraukliai pristatoma išskirtinė parko vertė (savitas kraštovaizdis, išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, savita biologinė įvairovė, nematerialusis kultūros paveldas), pateikiami žygių maršrutai. Yra sukurtos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys) užsiėmimams gamtoje.

© Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Skaityti

Vadovas po Kuršių nerijos nacionalinį parką

Leidinyje susipažinsi su Kuršių nerijos nacionaliniu parku. Sužinosi, ką galima pažinti, išmokti šioje saugomoje teritorijoje ir kaip tai padaryti. Leidinyje patraukliai pristatoma išskirtinė parko vertė (savitas kraštovaizdis, išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, savita biologinė įvairovė, nematerialusis kultūros paveldas), pateikiami žygių maršrutai. Yra sukurtos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys) užsiėmimams gamtoje.

© Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Skaityti

Vadovas po Žemaitijos nacionalinį parką

Leidinyje susipažinsi su Žemaitijos nacionaliniu parku. Sužinosi, ką galima pažinti, išmokti šioje saugomoje teritorijoje ir kaip tai padaryti. Leidinyje patraukliai pristatoma išskirtinė parko vertė (savitas kraštovaizdis, išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, savita biologinė įvairovė, nematerialusis kultūros paveldas), pateikiami žygių maršrutai. Yra sukurtos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys) užsiėmimams gamtoje.

© Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Skaityti

Vadovas po Anykščių regioninį parką

Leidinyje susipažinsi su Anykščių regioniniu parku. Sužinosi, ką galima pažinti, išmokti šioje saugomoje teritorijoje ir kaip tai padaryti. Leidinyje patraukliai pristatoma išskirtinė parko vertė (savitas kraštovaizdis, išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, savita biologinė įvairovė, nematerialusis kultūros paveldas), pateikiami žygių maršrutai. Yra sukurtos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys) užsiėmimams gamtoje.

© Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Skaityti