Atnaujinta gamtos reindžerių platforma gamtosreindzeris.ltAtnaujinta gamtos reindžerių platforma gamtosreindzeris.lt

Atnaujinta Jaunųjų gamtos reindžerių platforma gamtosreindzeris.lt, kurioje tiek vaikai, tiek jų tėvai ar mokytojai gali rasti nemokamų žaidimų ir užduočių apie gamtą.

„Karantino metu į šią platformą plūstelėjus tūkstančiams vaikų, supratome, kad reikės stiprinti techninę platformos dalį. Kadangi platforma techniškai yra pakankamai sudėtinga, visas procesas pakankamai užtruko, bet pagaliau galime pasidžiaugti naująja versija, kuri turėtų leisti tiek spręsti, tiek kurti užduotis apie gamtą paprasčiau ir patogiau.“ – sako šios platformos bendraautorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Nauja jaunųjų gamtos reindžerių platformaAtnaujinimai daugiausiai techniniai, bet yra ir naujų užduočių, gamtininko kalendorius

Daugiausiai platformos atnaujinimų buvo techniniai – kad ji veiktų sparčiau, palaikytų didesnį prisijungusiųjų kiekį, būtų patogesnė naršant telefonais, ar ieškant dominančios užduoties. Nauja platformos versija, priešingai nei pirmoji, taip pat leidžia spręsti užduotis, neprisijungus prie platformos. Žinoma, jei norima už tai gauti specialius ženklelius, sekti savo užduočių atlikimą, gauti sertifikatus ir pan., kaip ir anksčiau, prisijungti reikia. Kartu su atnaujinta platforma pasirodė ir naujos įdomios užduotys.

„Jei ieškote idėjų, ką smagaus nuveikus su vaikais gamtoje, kaip praturtinti gamtos pažinimo pamokas, kaip užimti savo gamta besidomintį mažylį arba paskatinti jį ja domėtis, ši platforma – būtent jums. Kuriame vietą, kur būtų viskas vaikams apie gamtą.“ – tęsia R. Grinienė.

Siekiant išspręsti patogaus atvaizdavimo telefone problemą platformoje buvo panaikintos dviejų tipų užduotys – dėlionės ir sujungimo tipo užduotys.

„Nebuvo galimybių jų patogiai atvaizduoti, tai nutarėme, kad geriau puikiai veikiančios užduotys, nei galybė formatų. Panaikinome šiuos du užduočių tipus ir daugelį užduočių perkursime tiesiog kita forma – kryžiažodžio, testo ar aktyvių zonų.” – sako R. Grienienė.

Gamtininko kalendorius 2024 m. sausisVartotojų laukia naujos užduotys bei visai naujas dalykas – gamtininko kalendorius, kuris skatins gamtą tyrinėti kiekvieną mėnesį. Kviečiame susipažinti su sausio mėnesio kalendoriumi. Kitų mėnesių kalendriai.

Užduotis kuriantiems specialistams – sertifikatai

Platformoje nemokamai užduotis kuriantys specialistai tai pat susidurs su naujovėmis. Atsirado galimybė specialistams matyti užduočių sprendimo statistiką, taip pat – susigeneruoti sertifikatą, pažymintį, kiek užduočių platformoje sukūrė.

„Siekiame, kad Jaunųjų gamtos reindžerių platforma taptų vieta, kur būtų galima rasti viską apie gamtamokslį vaikų švietimą. Taip pat norime, kad užduotis ir žaidimus kurtų kuo daugiau profesionalų, kad jos būtų įvairesnės ir kuo įdomesnės. Todėl sukūrėme daugiau įrankių, motyvuojančių kurti naujas užduotis, ir padedančių analizuoti, koks turinys vaikams patinka.“ – pasakoja R. Grinienė.

Esami vartotojai turi sugalvoti naują slaptažodį

Prie naujos gamtosreindzeris.lt sistemos norintieji prisijungti registruoti vartotojai turi iš naujo sugalvoti savo slaptažodį.

Kūrėjai prašo pranešti, jei paleidus naują platformą vartotojai pastebėtų klaidų, netikslumų. Apie juos reikėtų informuoti bendruoju el. paštu bendrauk@gamtosreindzeris.lt.

Jaunųjų gamtos reindžerių platforma – tai erdvė, kurioje ne tik mokomasi pažinti gamtą, suprasti joje vykstančius procesus, bet ir kviečiama bendrauti, kartu spręsti užduotis, varžytis renkant virtualius ženklelius už teisingai atliktas užduotis, tyrinėti gamtą. Nors platforma skirta 6-14 amžiaus vaikams, su tėvelių ar auklėtojų pagalba užduotis gali spręsti ir darželinukai, o vyresni nei 14 metų vaikai taip pat gali rasti jiems įdomių užduočių. Platformoje šiuo metu – beveik 120 skirtingų užduočių ir žaidimų, daugiau nei 10 000 registruotų naudotojų.

Platformoje taip pat galima rasti smagių leidinių, filmukų apie gamtą bei idėjų, ką smagaus su vaikais nuveikti gamtoje.

Nors ši platforma sukurta įgyvendinant meldinės nendrinukės apsaugos projektą „LIFE Magni Ducatus Acrola“, užduočių temos tikrai neapsiriboja vien meldine nendrinuke, jos kaimynais, jos namais – žemapelkėmis. Čia kuriamos užduotys apie visas temas, visas rūšis ir visas teritorijas.

Išbandyk jaunųjų gamtos reindžerių platformą www.gamtosreindzeris.lt !