Siaučiančios gamtos stichijos nesutrukdė išskirtinio teatralizuoto festivalio „Miško burtai“ linksmybių
Savaitgalį Žemaitijos nacionaliniame parke vyko jau penktasis nemokamas teatralizuotas festivalis visai šeimai „Miško burtai“. Netoliese Platelių ežero plytinčiame Plokštinės miške atvykusius vaikus ir jų tėvelius pasitiko įvairiausi legendų herojai. Laumės ir kaukai kvietė geriau pažinti mus supančios gamtos slėpinius. Visoje šalyje siaučianti audra neišgąsdino dalyvių – į festivalį susirinko keli šimtai šeimų, išsiilgusių kokybiško laiko gamtoje.
„Miško burtai“ – analogų neturintis renginys Lietuvoje, matyt, dėl to nepaisant prastų oro prognozių, sulaukėme itin gausaus dalyvių būrio. Ir nors festivalio metu oras keitėsi tikrai dažnai, tai netrukdė įsijausti į magišką kaukų ir laumių pasaulį. Tik dar kartą įsitikinome, kad gamtą reikia mylėti visokią, ji neprivalo būti mums patogi, o laiką puikiai praleisti joje galima bet kokiu oru. Vaikai patyrė neeilinį nuotykį gamtoje, gavo itin daug teigiamų emocijų. Tai deda pamatus rūpinimusi savo aplinka ateityje“, apie renginį pasakoja jo iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.
Susirinkusius vaikus džiugino veiklų įvairovė – nuo miško, šikšnosparnių pažinimo, gamtos žaidimų ir lobių iki kaukų lazdų, smilkalų, paukščių gamybos, kaukų namelių statybos, griaustinio muzikos, išskirtinių žygio į slėpiningąjį Plokštinės rezervatą, pažinties su (ne)valgomais augalais. Didelio susidomėjimo susilaukė skraidymo ant raganų šluotų varžybos, vaikams pritaikytos „Miško maudynės“ ir net įrengtas laumių grožio salonas. Programoje aktyviai jau tradiciškai dalyvauja ne tik gamtininkai, bet ir vietos bendruomenė – veiklas vaikams siūlė ir savanoriai iš Liepijų mokyklos, Platelių meno mokyklos, Platelių bibliotekos, Telšių skautai, smulkieji vietos amatininkai ir verslininkai.
„Šių metu festivalis turėjo temą – šikšnosparniai, tad siekėme vaikus geriau supažindinti su šiais gyvūnėliais, sugriauti apie juos egzistuojančius mitus. Renginį vedę du šikšnosparniai vaikus mokė jų skraidymo ypatybių, žaidžiant žaidimus pristatė įdomiausius faktus apie skirtingas šikšnosparnių rūšis. Buvo itin džiugu matyti tiek daug dalyvių, atsakingai pasiruošusių festivaliui ir pasipuošusių šikšnosparnių kostiumais, tai tikrai padėjo sukurti magišką renginio nuotaiką“, sako R. Grinienė.
Nors renginio dieną saulę dažnai keitė trumpas lietus, dalyviams sušilti padėjo paruošta muzikinė programa. Pasirodymus atliko Mažeikių muzikos studijos „ISO”, Plungės raj. Platelių meno mokyklos atstovai, Poezijos medžiotojai, o vietinis Adrijus Alminas susirinkusius mokė tradicinių šokių, kurie dalyviams taip patiko, kad teko keletą kartų kartoti. Festivalį vainikavo muziko, multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio koncertas, išjudinęs net ir mažiausius žiūrovus. Organizatorių būryje sutikęs savo muzikos mokytoją, visus nudžiugino pakvietęs ją į sceną improvizuotam pasirodymui.
Jau galima registruotis į Miško burtus, vyksiančius 2024 m. spalio 5 d.
Daugiau nuotraukų ir vaizdo įrašų.
„Miško burtai” organizuojami įgyvendinant projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje”. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika. Šiemet prie festivalio prisidėjo ir Plungės rajono savivaldybė.