Užduotis11-14
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Lengva
Sukurta
2021-01-21

Specialistas:

Karolis Gritėnas

Tema:

Paukščiai

Teritorija:

Žuvinto biosveros rezervatas

Užduotis

„Nepaprastai turtinga Žuvinto ežero ir jo apylinkių augalija ir gyvūnija, neturinti kito pavyzdžio Lietuvoje, verta to, kad būtų išsaugota.“ (Prof. Tadas IVANAUSKAS)

Visas biosferos rezervatas yra Europos Sąjungos vertingiausių gamtinių teritorijų tinklo Natura 2000 dalis.

Šaltinis: http://www.zuvintas.lt/

Ar tau pavyks iš apašymų atpažinti Žuvinto rezervato paukščius? Visi atsakymai pateikiami vienaskaitos forma.


? Greita pagalba


Kryžiažodžio klausimai

  1. Jo rūšys - vidutinis margasis, baltnugaris. Jų kojos pritaikytos kopinėti medžių kamienais. Snapas stiprus, juo lyg kaltu kala, o kaukolė labai sustorėjusi, kad galėtų sugerti smūgius kalant medį. Minta medžių vaisiais ir sėklomis, o kai kurie paukščiai ilgu savo liežuviu iš po žievės bei iš medienos ištraukia besislapstančius vabzdžius ir jų lervas.
  2. Viena iš rūšių yra pilkoji. Būdingos buveinės - apsemti dideli laukai, pievos ar ražienos, vandens telkiniai su tankiais nendrynais. Taip pat jos auginamos naminės dėl kiaušinių, plunksnų ar mėsos. Mite rašoma, kad jos apgynė Romą nuo puolimo.
  3. Už gandrą didesnis, ilgesnio kaklo ir ilgesnių kojų paukštis. Kūnas šviesiai pilkos spalvos. Gyvena pelkėse, miškų raistuose, tankiuose beržynuose, juodalksnynuose, šlapiose viksvinėse pievose, apleistuose durpynuose. Panaši į garnį.
  4. Rūšys – nendrinė ir pievinė. Vanaginių šeimos paukštis. Nendrinė lingė gyvena seklių ežerų pakrantėse, užpelkėjusių upių slėniuose, senvagėse. Labai mėgsta tankius švendrynus ir nendrynus. Nendrinė lingė minta smulkiais vandenų ir jų pakraščių gyvūnais: varliagyviais, peliniais graužikais, ropliais, ondatromis, kitų paukščių kiaušiniais bei jaunikliais, rečiau – ir suaugusiais paukščiais.
  5. Vandens paukštis, kurios žinomiausios rūšys didžioji ir pilkoji. Buvo prijaukintos ir augintos dėl kiaušinių, pūkų ar mėsos. Taip pat sutinkama animacijoje, pavyzdžiui, veikėjas Donald Duck.
  6. Viena iš rūšių yra juodoji. Minta tik gyva žuvimi ir visokiais vandens vabzdžiais, aptinkama tik prie vandens. Dažnai maišoma su kiru.
  7. Pastebimos rūšys paprastasis, rožinis. Minta įvairiais bestuburiais (vabzdžiais, sliekais, moliuskais), vasaros gale, rudenį nulesa uogas, obuolius. Dar vadinamas špoku.
  8. Koks paukštis yra užduoties aprašyme esančioje nuotraukoje?

Kryžiažodis

7 4 2
5
8
3
1
6
Karolis Gritėnas