Užduotis



11-14
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Sunki
Sukurta
2020-04-08

Specialistas:

Evelina Kajumovaitė

Tema:

Bendroji gamtosauga / procesai

Teritorija:

Žemaitijos nacionalinis parkas

Užduotis

Lietuvos raudonoji knyga – Valstybės dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų rūšių apsauga. Į Raudonąją knygą įrašomos rūšys, kurioms gresia išnykimas sumažėjus jų skaitlingumui, pakitus arealui, pablogėjus ekologinėms sąlygoms.

Žinduoliai, arba žvėrys  – stuburinių gyvūnų klasė, kurioje yra iš viso apie 5416 žinduolių rūšių. Į Lietuvos Raudonąją knygą yra įrašytos 23 žinduolių rūšys. Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje gyvena daugiau nei 70 procentų šalies žinduolių faunos atstovų – 50 rūšių. Iš jų 8 yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Paukščiai  – specializuota aukštesniųjų stuburinių klasė. Tai dvikojai, šiltakraujai, kiaušinius dedantys stuburiniai, kuriems būdingos plunksnos, sparnais virtusios priekinės galūnės, bedančiai snapai ir tuščiaviduriai kaulai. Paukščiai gyvena visuose žemynuose, ir šiuo metu  pasaulyje aptiktos 10426 paukščių rūšys. Į Lietuvos Raudonąją knygą yra įrašytos 80 paukščių  rūšys.  Žemaitijos nacionaliniame parke yra stebėta 208 paukščių rūšys. Iš jų 56 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Varliagyviai – archjiškiausi sausumos stuburiniai. Ropliai išsivystė iš varliagyvių. Žemėje gyvena daugiau kaip 7000 varliagyvių rūšių ir virš 10000 roplių rūšių. Į Lietuvos raudonąją knygą yra įrašyti 5 rūšys varliagyvių ir 5 ropliai. Žemaitijos nacionaliniame parke gyvena beveik visos Lietuvoje įprastos varliagyvių  9 ir roplių 6 rūšys. Iš jų 1 roplių ir 2 varliagyvių rūšys įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Nepamiršk pasinaudoti greitąja pagalba, taip pat gali paprašyti sesės, brolio ar tėvų pagalbos.

 


? Greita pagalba


Evelina Kajumovaitė