Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
LengvaSukurta
Specialistas:
Akvilė GaleckaitėTema:
PaukščiaiTeritorija:
NepriskirtaUžduotis
Susipažink su įdomiu griežlės gyvenimu ir pasitikrink savo žinias.
Griežlė – vienas iš gyvūnų, gyvenantis drėgnose pievose su aukšta žole. Ji daug laiko praleidžia ant žemės ir greitai juda tarp žolių, todėl yra sunkiai pastebima. Šiam paukščiui yra būtina ne žemesnė nei 20 cm augalija, kurioje ji galėtų pasislėpti. Būtent todėl griežlės grįžta perėti į Lietuvą gan vėlai – apie gegužės vidurį, kai žolė jau būna pakankamai aukšta. Griežlės yra slapukės, tačiau jų ypatingą balsą – griežimą – galima girdėti iš toli ir lengva atpažinti. Paklausykite jo!
Didžiausia griežlių populiacija Lietuvoje gyvena Nemuno deltoje. Daugiau apie įdomų griežlės gyvenimą gali sužinoti šiame leidinyje:
Griežlėms reikia, kad aukšta pievų augalija išliktų kuo ilgiau, kad jų jaunikliai joje taip pat jaustųsi saugūs. Manoma, kad didžioji dalis griežliukų po liepos 15 d. jau geba pabėgti nuo pievas šienaujančių traktorių. Todėl šiuos paukščius globojančių ūkininkų iki šiol prašoma pradėti žolę pjauti po šios datos. Taip pat, ūkininkai yra skatinami taikyti griežlei draugiškas šienavimo schemas, t. y. pradėti šienauti iš lauko centro link pakraščių, palikti nenušienautus ruožus.
Perskaityk viską atidžiai ir kai jau jausi, kad esi tikra/-as griežlės draugas/-ė, spręsk testą.
Kur griežlės skrenda žiemoti?
Kodėl griežlėms reikia aukštos žolės prieglobsčio?
Ką griežlės valgo?
Kiek kiaušinių vidutiniškai išperi griežlė?
Kada griežlės parskenda iš Afrikos?
Kokie yra idealūs griežlės namai?
Kodėl griežlės namai nyksta?
Kodėl griežlių patinėliai griežia? (Keli teisingi atsakymai)