Užduotis6-10
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Lengva
Sukurta
2024-03-14

Specialistas:

Akvilė Galeckaitė

Tema:

Paukščiai

Teritorija:

Nepriskirta

Užduotis

Griežlė – vienas iš gyvūnų, gyvenantis drėgnose pievose su aukšta žole. Ji daug laiko praleidžia ant žemės ir greitai juda tarp žolių, todėl yra sunkiai pastebima. Šiam paukščiui yra būtina ne žemesnė nei 20 cm augalija, kurioje ji galėtų pasislėpti. Būtent todėl griežlės grįžta perėti į Lietuvą gan vėlai – apie gegužės vidurį, kai žolė jau būna pakankamai aukšta. Griežlės yra slapukės, tačiau jų ypatingą balsą – griežimą – galima girdėti iš toli ir lengva atpažinti. Paklausykite jo!

Didžiausia griežlių populiacija Lietuvoje gyvena Nemuno deltoje. Daugiau apie įdomų griežlės gyvenimą gali sužinoti šiame leidinyje:

Griežlė - aiškiai girdima, bet sunkiai pastebima bėgikė

Griežlė – aiškiai girdima, bet sunkiai pastebima bėgikė

Griežlėms reikia, kad aukšta pievų augalija išliktų kuo ilgiau, kad jų jaunikliai joje taip pat jaustųsi saugūs. Manoma, kad didžioji dalis griežliukų po liepos 15 d. jau geba pabėgti nuo pievas šienaujančių traktorių. Todėl šiuos paukščius globojančių ūkininkų iki šiol prašoma pradėti žolę pjauti po šios datos. Taip pat, ūkininkai yra skatinami taikyti griežlei draugiškas šienavimo schemas, t. y. pradėti šienauti iš lauko centro link pakraščių, palikti nenušienautus ruožus.

Perskaityk viską atidžiai ir kai jau jausi, kad esi tikra/-as griežlės draugas/-ė, spręsk testą.


? Greita pagalba


Kur griežlės skrenda žiemoti?

Kodėl griežlėms reikia aukštos žolės prieglobsčio?

Ką griežlės valgo?

Kiek kiaušinių vidutiniškai išperi griežlė?

Kada griežlės parskenda iš Afrikos?

Kokie yra idealūs griežlės namai?

Kodėl griežlės namai nyksta?

Kodėl griežlių patinėliai griežia? (Keli teisingi atsakymai)

Akvilė Galeckaitė