Užduotis6-10
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Vidutinė
Sukurta
2020-03-24

Specialistas:

Lolita Salienė

Tema:

Kraštovaizdis

Teritorija:

Nepriskirta

Užduotis

Tavęs laukia klausimai apie įdomius Lietuvos ežerus.


? Greita pagalba ? Leisk gamtai skleistis


Šis Rytų Aukštaitijos ežeras priešistoriniais laikais buvo upė. Dabar - tai ilgiausias Lietuvos ežeras, prie kurio įsikūręs Dubingių miestelis, didžiųjų Lietuvos kunigaikščių Radvilų tėvonija. Koks tai ežeras?
Šis Rytų Aukštaitijos ežeras buvo tapęs galingiausios pasaulyje Ignalinos atominės elektrinės reaktorių aušinimo baseinu. Dėl elektrinės veiklos vidutinė ežero temperatūra pakilo keliais laipsniais ir jame ėmė veistis planktonas. Koks tai ežeras?
Šis Rytų Aukštaitijos ežeras išsiliejęs erdviame buvusio ledyno liežuvio išslėgtame, rinų suskaidytame duburyje. Daugiau nei 200 metų ant šio ežero ledo vyksta žirgų lenktynės. Koks tai ežeras?
Šis Rytų Aukštaitijos ežeras būtų vienas iš daugelio regiono ežerų, bet maždaug 2000-aisiais metais jį išgarsino sensacingas atradimas. Ežero dugne buvo atrasti poliai - akmens ir bronzos amžiaus polinių gyvenviečių liekanos. Šį unikalų paminklą globoja UNESCO. Koks tai ežeras?
Apie šį Rytų Aukštaitijos ežerą žmonės sakydavo, kad vos keletą žingsnių atabradu pabridęs virsti „kaip nuo pečiaus", o dugno nesiekia jokie tinklai. Ne veltui tai giliausias Lietuvos ežeras. Koks tai ežeras?
Šis Žemaitijoje telkšantis ežeras garsus ne tik festivaliu „Bliuzo naktys". Jis kažkuo primena Baltijos jūrą - jame randama gintaro. Koks tai ežeras?
Elenos Spurgaitės apysakoje „Jūreivis Baltrukas" Kiškelis Baltrukas ir ančiukas Ramunis leidžiasi į kelionę Aukštaitijos ežerais. Pasirink, kokiais ežerais jie plaukė.
Salų yra ne viename Lietuvos ežere. Tačiau šis ežeras garsėja tuo, kad vienoje iš 21 jo salų stovi Lietuvos kunigaikščių pilis. Koks tai ežeras?
Tai didžiausias ir giliausias Žemaitijos ežeras. Nuo žilos senovės apipintas legendomis ir mitais, šiais laikais vasaromis jis traukia būrius poilsiautojų, buriuotojų ir nardytojų. Koks tai ežeras?
Viena iš legendų pasakoja, kad šis ežeras - tai žemaičių milžino Džiugo ašaros, kurias jis išverkęs raudodamas mirusios žmonos. Šis ežeras džiugina miesto ant septynių kalvų - Telšių - gyventojus ir svečius. Koks tai ežeras?
Šis ežeras - vienas iš trijų didžiųjų Dzūkijos ežerų, dar vadinamas Dzūkų jūra. Ir tikrai, jo pakrantėse (it prie kokio vandenyno!) veisiasi baliniai vėžliai, o užėjus audrai smėlėtus krantus plakančios bangos primena jūrą. Koks tai ežeras?
Paukščių karalystė - tokia pirma mintis ateina pamačius šį Pietų Lietuvos ežerą. Ežeras labai seklus, užžėlęs. Ankstyvą pavasarį prie ežero galima išgirsti baubiant - ne, ne jautį, o unikalų Lietuvos paukštį, vieną iš pačių svarbiausių pavasario skelbėjų - didįjį baublį. Koks tai ežeras?
Šie ežerai yra du: Baltieji ir Juodieji, it kokie šachmatai. Koks antras jų pavadinimų žodis?
Lolita Salienė