Užduotis11-14
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Vidutinė
Sukurta
2019-11-06

Specialistas:

Birutė Vaitkevičiūtė

Tema:

Kraštovaizdis

Teritorija:

Kurtuvėnų regioninis parkas

Užduotis

Lietuvoje yra 30 regioninių parkų. Ar teko girdėti apie Kurtuvėnų regioninį parką ir ten legendose gyvenančius milžinus? Ši užduotis yra skirta patikrinti tavo žinias apie šį regioninį parką ir pažinti čia gyvenusius milžinus. Užduotį lengvai įveiksi apsilankęs Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centre. Ar esi pasirengęs draugystei su milžinais?


? Greita pagalba


Parkų emblemose viršuje vaizduojama išskirtinė tos teritorijos kultūros vertybė, viduryje - reljefo forma, o apačioje - gamtinė vertybė. Kurtuvėnų regioninis parkas garsėja dėl savo dvaro svirno, kalvoto reljefo. Parko teritorijoje telkšo 30 nedidelių ežerų, sruvena 20 upokšnių. Didžiausi Lietuvoje Svilės šaltiniai paskelbti gamtos paminklu: čia, Ventos-Dubysos senslėnyje „verda“ daugiau kaip 100 įvairaus dydžio „akių“. Kuri emblema yra Kurtuvėnų regioninio parko?

1    2    3    4

Kuriame Lietuvos etnografiniame regione yra Kurtuvėnų regioninis parkas? 

Pasakojama, kad milžinas Anciulis kartą nukovęs daugybę priešų ir iš jų kūnų bei pamario smėlio supylęs kalną. Apie kokį kalną čia kalbama? Kalno pavadinimas primena įrengimą, naudojamą grūdams malti.

Kaip vadinamas šis pastatas, kuris yra Kurtuvėnų regioniniame parke? Nors pavadinimas primena vietą, kur dabar dirba daugelis žmonių, iš tiesų tai - tarnų gyvenamasis pastatas

Kurį slėnį, pasak legendos, iščiaudėjo milžinė Šatrija?

Kiek draustinių yra Kurtuvėnų regioniame parke?

Kuris iš šių šaltinių yra Kurtuvėnų regioniniame parke?

Kurį ežerą, pasak legendos, priverkė milžinas Kuršis?

Kuris iš šių akmenų yra Kurtuvėnų regioniniame parke?

Kaip vadinamas šis pastatas, kuris yra Kurtuvėnų regioniniame parke?

Birutė Vaitkevičiūtė