Užduotis11-14
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Vidutinė
Sukurta
2020-10-28

Specialistas:

Inga Banytė

Tema:

Bendroji gamtosauga / procesai

Teritorija:

Nepriskirta

Užduotis

Varliagyviai tai stuburiniai gyvūnai, kurių pasaulyje yra apie 7000 rūšių. Iš jų beveik 90% yra varlės. Didžiausia varlių įvairovė yra Pietų ir Centrinės Amerikos džiunglėse. Lietuvoje aptinkama 13 varliagyvių rūšių (skiauterėtasis tritonas, paprastasis tritonas, raudonpilvė kūmutė, pilkoji rupūžė, žalioji rupūžė, nendrinė rupūžė, europinė medvarlė,  paprastoji česnakė, didžioji kūdrinė varlė, mažoji kūdrinė varlė, ežerinė varlė, smailiasnukė varlė, pievinė varlė). Visos šios rūšys Lietuvoje yra SAUGOMOS, tačiau tik 5 iš jų įrašytos į LIETUVOS RAUDONĄJĄ KNYGĄ: skiauterėtasis tritonas, europinė medvarlė, raudonpilvė kūmutė, žalioji rupūžė ir nendrinė rupūžė.

ĮDOMU!

Remiantis pasaulinės raudonosios knygos duomenimis, varliagyvių klasė yra sparčiausiai pasaulyje nykstantys stuburiniai gyvūnai. To priežastis  – jų buveinių nykskimas, dėl klimato kaitos ir žmogaus veiklos nykstančios šlapžemės, reikalingos šių gyvūnų išlikimui.


? Greita pagalba ? Leisk gamtai skleistis ? Saugumas pirmiausia


Nors ir esu varliagyvis turiu uodegą, o kai gamtoje vyksta mano vestuvės aš pasipuošiu skiautere ir vilioju pateles šokdamas įmantrius šokius. KAS AŠ?

Inga Banytė