Užduotis6-10
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Vidutinė
Sukurta
2020-03-25

Specialistas:

Lolita Salienė

Tema:

Žuvys

Teritorija:

Nepriskirta

Užduotis

Lietuvoje gyvena daug įdomių žuvų. Susipažinkime su keliomis iš jų. O gal atspėsi, kas vienija visus testo atsakymus?


? Greita pagalba ? Leisk gamtai skleistis


Ežeruose gyvenantis šios rūšies atstovas yra globotinas kaip ledynmečio reliktas. Gyvena giliuose ežeruose, kur vanduo švarus, šaltas ir turi daug deguonies. Lietuvoje natūraliai gyvena Galadusio, Platelių ir Vištyčio ežeruose. Ežerinis X įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Kokia tai žuvis? 

Kai žiemą pajūris pakvimpa agurkais, visi žino - atėjo jų metas. Kokios Lietuvos žuvys kvepia agurkais?

Nors išvaizda panaši į silkę, ši giliųjų Lietuvos ežerų žuvis priklauso lašišažuvių būriui. Minta vėžiagyviais. Kokia tai žuvis?

Testo pavadinimą „Trauk žuvelę" nusižiūrėjau nuo žiemos gale Palūšėje ant Lūšių ežero vykstančios tradicinės žvejų šventės pavadinimo „Trauk X". X užšifruoja žuvelės pavadinimą. Pabandyk atspėti kokios. X - ežerinė vienos žuvies, apie kurią teste jau kalbėjome, forma, gyvenanti dideliuose ir giliuose ežeruose. 

Šios karpžuvių būrio žuvies kūnas primena verpstę, iš šonų plokščias. Lietuvoje ji paplitusi upėse, laikosi srauniose vietose, prie rėvų, sūkurių. Kitas jos vardas - šalvis. Kokia tai žuvis?

Tai - ešerinių šeimos plėšri žuvis. Paplitusi gėluose ir apysūriuose vandenys, nuo seno gyvena Kuršių mariose ir Nemuno žemupyje. Mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Kokia tai žuvis?

Kokia raidė vienija visus šio testo atsakymus? Įrašyk mažąją raidę.

Lolita Salienė