Užduotis11-14
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Sunki
Sukurta
2019-06-21

Specialistas:

Rita Grinienė

Tema:

Paukščiai

Teritorija:

Nemuno deltos regioninis parkas

Užduotis

Nemuno deltos regionas – ypatingai reikšmingas meldinėms nendrinukėms. Ne veltui čia yra aptinkama daugiausiai šių retųjų giesmininkų. Šiose apylinkėse gausu ir kitų rūšių retų paukščių ir gyvūnų. Tad kviečiame tave artimiau pažinti šį ypatingą Lietuvos kampelį.

Šiame regione gausu įdomių vietų, o šios užduoties metu tave kviesime apsilankyti Nemuno deltos regioninio parko direkcijoje bei Tulkiaragės take, kuriame pamatysi, kaip ūkininkai sugyvena ir globoja meldines nendrinukes.


? Greita pagalba ? Saugumas pirmiausia


užduotis: Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre (http://www.nemunodelta.lt/) Apsilankęs Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre gali labai daug sužinoti apie šį kraštą bei meldines nendrinukes. Apžiūrėk ekspoziciją ir atsakyk į klausimus:

Atsakymai

Kiek procentų meldinių nendrinukių išnyko nuo XX a. pradžios?

Kodėl nyksta meldinės nendrinukės?

Kaip atskirti viksvas nuo kitų žolių? (gali paklausti direkcijos darbuotojų)

užduotis: Tulkiaragės take (https://meldine.lt/tulkiarages-takas/) Eidamas Tuliaragės taku pamatysi ne vieną stendą. Pasiskaityk juose esančia informaciją ir atsakyk į klausimus:

Atsakymai

Kas svarbesnis - gamta ar žmogus? O gal abu lygūs? (gali parašyti ir savo nuomonę - kodėl?)

Ko reikia, kad į Tulkiaragę sugrįžtų meldinės nendrinukės?

Tulkiaragės take yra siurblinė, kurios siena yra ypatingai išdailinta - ant jos yra nupiešta didžiausia meldinė nendrinukė - nusifotografuok šalia jos, o nuotrauką įkelk. Tako gale rasi ypatingą suolelį. Jeigu nepabijosi aukščio - gali užsiropšti ant svajonių suolelio ir atsiųsti savo nuotrauką, kaip sėdi padebesiuose.

Rita Grinienė