Užduotis11-14
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Sunki
Sukurta
2019-06-21

Specialistas:

Kristina Valavičiūtė

Tema:

Paukščiai

Teritorija:

Žuvinto biosveros rezervatas

Užduotis

Žuvinto biosferos rezervatas – ypatingas Lietuvos saugomos gamtos kampelis. Čia kadaise gausiai gyveno meldinės nendrinukės, tačiau dėl žmogaus veiklos jų skaičiai ėmė sparčiai mažėti. Gamtininkai čia užsimojo išsaugoti meldines nendrinukes bei atkurti jų mėgiamas buveines.

Aplankyk žemėlapyje pažymėtas vietas ir atlik užduotis.


? Greita pagalba ? Saugumas pirmiausia


užduotis: Stebėjimo bokštelyje.

Meldinės nendrinukės gyvena pašlapusiose viksvinėse pievose. Netoli nuo Žuvinto biosferos rezervato direkcijos esančioje Žuvintų gyvenvietėje rasi apžvalgos bokštelį iš kurio atsiveria puikus atkurtų meldinės nendrinukės buveinių vaizdas. Nufotografuok šią buveinę, o nuotrauką įkelk.


užduotis: Žuvinto biosferos rezervato direkcijos lankytojų centre.

Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje rasi informaciją apie meldinių nendrinukių kaimynus, paskaityk apie juos ir atsakyk į klausimus:

užduotis: Meldinės nendrinukės antrininkė.

Meldinė nendrinukė priklauso nendrinukių genčiai. Šios genties paukšteliai yra ganėtinai panašūs savo išvaizda, tačiau gyvenimo būdu ir kitais bruožais - skiriasi. Panašiausia meldinės nendrinukės giminaitė - ežerinė nendrinukė. Jų taip pat galima rasti Žuvinto apylinkėse, tačiau kiek kitokiose buveinėse. Nors ir labai panašios - jos išvaizda skiriasi vienu požymiu. Šalia Žuvinto biosferos rezervato direkcijos yra medinis takas, kuriuo einant rasi stendą, su šalia gyvenančiais išskirtiniais paukščiais. Čia yra ir ežerinės nendrinukės aprašymas bei paveikslėlis. Pabandyk surasti skirtumą tarp meldinės nendrinukės ir jos giminaitės, ežerinės nendrinukės.

Kristina Valavičiūtė