Užduotis11-14
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Sunki
Sukurta
2020-03-27

Specialistas:

Lolita Salienė

Tema:

Bendroji gamtosauga / procesai

Teritorija:

Nepriskirta

Užduotis

Teste pateikiami įvairių laikų Lietuvos gamtininkų aprašymai ir/ar nuotraukos. Pabandyk juos atpažinti. Atsakymus rašyk taisyklingai – vardas ir pavardė pradedant rašyti didžiąja raide, vienaskaitos vardininko linksniu (pvz., Vardenis Pavardenis). Sėkmės.


? Greita pagalba ? Leisk gamtai skleistis


Kas jis?

Šis gamtininkas gimė dabartinės Baltarusijos teritorijoje. Per visą savo gyvenimą jis labai daug nuveikė Lietuvos gamtos labui. Greičiausiai esate buvę jo įsteigtuose muziejuje ir zoologijos sode. Kauno rajone Ringauduose ir dabar tebeveikia gamtininko vardo memorialinė sodyba su jo sodintu botanikos parku - Obelynė.

Profesorius parašė ne vieną populiarią knygą apie gamtą- „Mano augintiniai", „Gamtininko užrašai", „Apie žvėris ir paukščius", „Pasaulio paukščiai", „Lietuvos paukščiai" ir kt.

Kas jis?

Dažniausiai šis gamtininkas apibūdinamas kaip gamtos fotografas. Ilgus metus priklauso ornitologų bendruomenei. Yra žinomas dėl savo fotoklajonių. Veda LRT laidą „Gamtininko užrašai". Keletos knygų apie gamtą knygų autorius, viena jo parašytų vaikams skirtų knygų apie gamtą „Visa tiesa apie gyvūnus" – interaktyvi.

 J. Stacevičiaus/LRT nuotr. Marius Čepulis

 J. Stacevičiaus/LRT nuotr. 

Kas jis?

Šis gamtininkas buvo ilgametis Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas. Žieduoti paukščius Ventės rage pradėjo dar 1954 metais ir darė tai visą savo gyvenimą. Dirbdamas Ventės rage patobulino paukščių gaudymo žiedavimui priemones ir metodus, sukūrė zigzagines gaudykles. Kas jis?

Kas jis?

Šis gamtininkas – neatsiejamas nuo tavo tėvelių ar net senelių vaikystės ir jaunystės. 1964-2004 m. jis vedė gamtai skirtas radijo ir televizijos laidas „Langas į gamtą“, „Vakaras su tėveliu“, „Gamtos duris atvėrus“. Labai išgarsėjo jo posakis „Labas vakaras, mieli vaikai ir jų mamytės, mamytės".

Kas jis?

Šį gamtininką pažįsta visa Lietuva. Skaitome jo knygas apie gamtą, klausome radijo laidos „Gamta - visų namai", žiūrime „Nacionalinę ekspediciją" per televiziją.  Viena iš daugelio jo knygų „Velniukas ir vieversiukas“ yra išrinkta ir geriausia metų knyga vaikams. Kas jis?

Kas jis?

Šis gamtininkas, miškininkas parašė ir išleido per 30 apysakų, pasakų, poemų, novelių, istorinių apybraižų, enciklopedijų (pvz.,Utenos krašto enciklopedija) ir kitokio žanro knygų (pvz., „Šimtas girios mįslių", „Šimtas botanikos mįslių"), publikavo straipsnius žurnale „Mūsų girios“.

Kas jis?

Šį Vilniuje dirbantį gamtininką kaip svečią dažnai galime pamatyti ir išgirsti įvairiose laidose pasakojantį apie įdomius vabzdžius, grybus, gamtos reiškinius. Jis yra išleidęs knygų apie gamtą, pvz., „Miško paslaptys", „Žalieji milžinai". Kas jis?

Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kas jis?

Šis gamtininkas, ornitologas taip pat yra ir ilgametis Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojas ir vadovas. Yra sužiedavęs virš pusės milijono paukščių ir žieduoja toliau. Be to, šis gamtininkas vykdo ir kitą unikalų žymėjimą - jis žymi ir registruoja į paukščių gaudykles patekusius laumžirgius. Vabzdžių migracija moksliškai tyrinėta labai mažai, ir mokslininkas tikisi, kad pradėtas laumžirgių žymėjimas atneš įdomių rezultatų. Kas jis?

Lolita Salienė