Žemės dienai siūlome pravesti integruotą pamoką apie griežlęŽemės dienai siūlome pravesti integruotą pamoką apie griežlę
Integruota pamoka „Griežlė ir jos namai". Apie griežlę, pievas ir gamtotvarką

Integruota pamoka „Griežlė ir jos namai”. Apie griežlę, pievas ir gamtotvarką.

Balandžio 22 d. minėsime Žemės dieną. Raginame tą dieną kalbėti su vaikais apie gamtos nykimą ir būtinybę dėti pastangas ją išsaugoti.

Labai svarbu vaikus mokyti, kad ne visada gamtą galima palikti atsikurti savaime (taip yra su miškais). Jei paliksime savieigai, kai kurios ekosistemos (tokios, kaip pievos) tiesiog išnyks. Dėl to reikalinga apgalvota žmogaus pagalba.

Ta proga sukūrėme pamoką jaunesniems vaikams (pradinukams) apie griežlės gyvenimą pievoje, kurios esminis akcentas – žaidimas kai įsikūnijama į paukščio gyvenimą ir pajaučiama, su kokias iššūkiais paukštis susiduria. Parengėme pasiūlymus, kaip integruoti gamtos mokslus, matematiką, dailę, lietuvių ir anglų kalbas, etiką. Pateikėme pagalbinę medžiagą, aprašėme galimą pamokos eigą. Tikimės, kad mokytojams ši medžiaga bus naudinga.

Kviečiame naudotis ir teikti komentarus, kaip ateityje tokio tipo medžiagą galėtume tobulinti. Norime sukurti kuo labiau panaudojamą medžiagą mokytojams, kad gamtos pažinimas kuo labiau būtų įtraukiamas. Jei turite konkrečių pasiūlymo, ko jums reikėtų – labai lauktume. Pasistengsime atliepti jūsų poreikius.

Taip pat informuojame, kad tai nėra vienintelė mūsų sukurta integruota pamoka. Mūsų jaunųjų gamtos reindžerių platformoje jų galite rasti ir daugiau: https://gamtosreindzeris.lt/metodine-medziaga/

Taip pat kviečiame pamokose naudoti kitą mūsų medžiagą:

  • Gamtos kalendorius. Tai – kiekvieną mėnesį rengiamas kalendorius, kuriame kiekvienai dienai pateikiamas faktas ar siūlymas, ką gamtoje galima stebėti.
  • Rinktis užduotis apie gamtą pagal jus dominančią temą, kurias galima spręsti  platformoje, už tai gauti virtualius ženklelius ir skirtingo lygio reindžerių sertifikatus. Užduočių platformoje jaubeveik 120.
  • Taip pat galima rasti smagių leidinių, filmukų apie gamtą bei daugybę idėjų, ką smagaus su vaikais nuveikti gamtoje.
  • Naudodamiesi jaunųjų gamtos reindžerių platforma jūs taip pat galite kurti savo testus, kryžiažodžius ar kitas užduotis apie gamtą. Platformoje automatiškai generuojamas sertifikatas apie jūsų kuriamas užduotis,

 

Jei norite sekti naujienas apie naujas užduotis ar kitus produktus,  galite užsiprenumeruoti platformojs naujienlaiškį.